Ώς «Σουάβοι» δε μπορούμε χωρίς τα «βασικά ψωμάκια», τα λεγόμενα λάουγκεν μπρέτχεν (γερμ.: Laugenbrötchen). Επειδή είναι τόσο νόστιμα πειραματιζόμαστε εδώ και μισό χρόνο για να βρούμε την τέλεια συνταγή.
Επιπλέον ευχόμαστε η συνταγή αυτή να βοηθήσει τον φίλο μας τον Χριστόφορο που μετακόμισε στις ΗΠΑ να κάνει ο ίδιος του λάουγκεν. Μέχρι στιγμής δε βρέθηκε αρτοποιός στο Detroit και στα πέριξ που να έχει και λάουγκεν στο ρεπερτόριό του.
Ο τρόπος κατασκευής των λάουγκεν είναι ο ίδιος με τον τρόπο κατασκευής των μπρέτσελ (γερμ.: Bretzel, αγγ.: Pretzel) με μόνη διαφορά πως τα πρώτα είναι ψωμάκια ενώ τα δεύτερα, αν και είναι φτιαγμένα από την ίδια ζύμη, πρέπει να τυλιχθούν στο περίφημο σχήμα μα τον γνωστό κόμπο.
Τα καλύτερα λάουγκεν που κατασκευάσαμε μέχρι στιγμής έχουν την εξής σύνθεση: συνέχεια»
Ένα από τα αγαπημένα μου. Πολύ εύκολο και πεντανόστιμο ! συνέχεια»
Σήμερα μαγειρέψαμε το African Chicken από την σελίδα chefkoch.de.
Και είναι τόοοοσο νόστιμο ! συνέχεια»
Σήμερα μαγείρεψα ένα ελαφρύ τιραμισού. Δίχως μασκαρπόνε και χωρίς αυγά, παρ” όλα ταύτα πεντανόστιμο ! συνέχεια»
Φέτος ήμασταν στην Ελλάδα για διακοπές. Εκεί βρήκαμε ένα υπέροχο εστιατόριο, που μεταξύ άλλων είχε και μακαρόνια στην κάρτα. Νομίζω πως η μακαρονάδα ήταν λιγάκι σε στιλ Ταϊλάνδης. Πάντως ήταν πολύ νόστιμη και μία αιτία παραπάνω για να μαγειρευτεί και στο σπίτι : συνέχεια»
Χτές φάγαμε ψαρονέφρι σε τηγανάκι με σπέτσλε, κρέμα γάλακτος και μανιτάρια, όπως το τρώνε εδώ στην περιοχή οι Σουηβοί (όχι, δεν πρόκειται για αφρικάνικη φυλή – είναι η ονομασία των Γερμανών εδώ στον νοτιοδυτικό τμήμα του κρατιδίου Βάδεν – Βυρτεμβέργης με πρωτεύουσα την Στουτγάρδη, γερμ.: Schwaben). συνέχεια»
Χτές μαγείρεψα ινδικές φακές. Ακόμη ένα φαγητό που μαγειρεύεται γρήγορα και είναι πεντανόστιμο ! συνέχεια»